Çocukların velayeti çıkmaza girdi!

Çocukların velayeti çıkmaza girdi!

Vatan’dan Esracan Sinav’ın haberine göre iki çocuk sahibi Dilek Gönen ve Volkan Atılgan 2011 yılında şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Çocuklardan Kaan’ın velayeti babaya, Ece’nin velayeti ise anneye verildi. 2014 yılında baba Volkan Atılgan, eski eşini kızına kötü davrandığı ve iyi bakılmadığı iddiasıyla şikayet etti. Mahkeme, tedbir kararıyla Ece’nin velayetini babaya bıraktı.

Gönen, 4 yıldır mahkeme kararı olmasına rağmen kızının gösterilmediğini, yalan beyan ve tehditlerle alındığını iddia etti.

‘Sahte raporla kızımı aldılar’

Dilek Gönen “2014 yılında Ece’nin kafasında bit var diye şikayette bulundular. Sahte bir hastane raporu sundular. Biz Ece’nin kafasında bit değil, egzama olduğunu ve ilaç kullandığını söyledik. Ama buna rağmen mahkeme çocuğumu benden aldı. Sonrasında Kızıma ‘Annem bana zorla sigara aldırıyor, temizlik yaptırıyor, teyzemle beni dövüyorlar’ diyerek ifade verdirdiler. Ece Alanya Savcılığı’nda verdiği ifade de, ‘Babam ve Pınar abla beni tehdit etti. Eğer şikayetçi olmazsan seni yurda veririz kimse sana bakmaz’ dedi. Kızımın derslerinin kötü olduğunu söylediler, mahkemeye yanımdayken karnelerini sunduk. Hepsi pekiyiydi. Bu adam 1 yaşındaki oğlunun ağzına sigara verip, sosyal medyadan paylaşan bir adam. Kızımı benden kaçırarak görmemi engelliyor.” sözlerini kayda geçirdi.

‘İki çocuğu var neden sadece Ece’yi soruyor’

Gönen’in iddialarına Adana’da yaşayan baba Atılgan’dan şu yanıt geldi: “Kızımı her aldığımda kafasında bit vardı. Şiddet gördüğünü söylüyordu. Eve gideceği zaman kriz geçirip ağlıyordu. Bunların hepsi belgeyle elimizde. Zaten Ece’ye şiddet uyguladığı için ceza almıştı. 17 yaşında bir oğlumuz daha var. 6 senedir bir kez arayıp sormadı. 15 bin lira karşılığında velayetini bıraktı. Şimdi de Ece’yi alarak aynı şeyi yapmaya çalışıyor. 1 yaşındaki oğlumun sigarayla fotoğrafını paylaştığımı söylediler ama hesap benim hesabım değil. Çalışanım ben yokken bunu yapmış. Mahkemede de dile getirdik.”

‘Kokusuna hasret kaldım’

Büyük oğlundan para için vazgeçtiği iddialarına Gönen, “Yalan söylüyorlar. Oğlumun benden nefret etmesini sağladılar. Mecburen velayetinden vazgeçtim. Bir anne nasıl çocuğunu satar. Oğlum benden koptu, kızımın da kopmasını istemiyorum. 4 yıldır görüş zamanı kaçırıyorlar benden. Sesine kokusuna hasret kaldım. Hukuki süreç devam ediyor. Kızım için sonuna kadar savaşacağım” dedi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ